Deneme Veritabanları

 1. Kanunum  
   
 2. Lexpera 
  LEXPERA, içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve yorumlar gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek, güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve mobil cihazlardan erişim imkânı ile LEXPERA uygulamacılara, öğrenci ve akademisyenlere yenilikçi çözümler sunmaktadır.​​​​
 3. Jurix
  Jurix, ülkemizde halen düzenli olarak yayınlanan hukuk dergilerinin önemli bir kısmı Jurix içerisinde indekslenmekte ve sizlerin kullanımına sunulmaktadır. Dergilerin yanı sıra armağanlar, sempozyumlar ve konferanslar gibi ülkemizin gizli kalmış hukuk kaynakları da veri tabanına eklenmektedir. Sistemde hali hazırda 28 farklı akademik yayında yer bulmuş 3547 uzman yazarın 6000’den fazla makalesi bulunmaktadır. Yayınların yeni sayıları güncel olarak sisteme eklenerek indekslenmekte olup, sürekli olarak yeni kaynakların sisteme kazandırılması sağlanmaktadır.
 4. Turcademy
  Turcademy, Türkiye’de akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak bu yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur. Informascope, alanında öncü uluslararası yayınevleri ile birlikte yıllardır yürüttüğü iş ortaklıkları ve projelerden edindiği bilgi birikimi ve tecrübesini kullanarak, Turcademy e-kitap platformunu ülkemiz dijital yayıncılığının gelişmesi amacıyla hayata geçirmiştir. İlk aşamada yaklaşık 2500 e-kitap ile erişime açılan Turcademy’de yer alan koleksiyona Türkiye’den farklı yayınevlerinin dâhil olması için görüşmeler sürdürülmektedir. Yapılacak yeni anlaşmalar ile ilk yılın sonunda platformda bulunan kitap sayısının arttırılması planlanmaktadır. Tasarımı ve teknik altyapı çalışmaları yerli mühendisler tarafından geliştirilerek tamamlanan Turcademy e-kitap platformunun ikinci fazında,  ülkemizde yayınlanan ve etki faktörü yüksek akademik dergiler Turcademy’de yerini almaya başlayacaktır. Turcademy kuruluş aşamasında ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık,Pegem Akademi ve Seçkin Yayıncılık gibi değerli paydaşların katkısıyla 1 Aralık 2016 tarihinde erişime açılmış olup, Platforma yeni kitap yüklemeleri devam etmektedir. Daha detaylı bilgi için http://www.turcademy.com/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 5. Hukukturk

  T.C. Mevzuatı: Kanunlar, KHK’ler, Tüzükler, Yönetmelikler, B.K. Kararları, Genelgeler, Tebliğler, Kanun Maddeleri, Tasnifli İçtihatlar Yargıtay, Danıştay, Anayasa Mahkemesi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları, Resmi Gazete, Mevzuat Grupları, Türk Hukuk Bibliyografyası, Dilekçe ve Sözleşme örnekleri, Kanun tasarıları, yeni ve değişen mevzuat, Hukuk sözlüğü ve Hukuki duyurular gibi faydalı servisler yer almaktadır.
  Kullanım kılavuzu erişim için: http://www.hukukturk.com/kullanim-kilavuzu

 6. eBook Academic Collection
 7. eBook Business Collection
 8. EconLit with Full Text
 9. Engineering Source
 10. Hiperkitap
 11. Inspec
 12. Political Science Complete
 13. World Politics Review
 14. Middle East Strategic Studies Online (MESSO)

  Orta Doğu meselelerinde uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve kamu yönetimi ve hukuk alanında araştırma, istihbarat ve analizler için bir kaynaktır. Veri tabanı, 2007'den itibaren her gün büyüyen 9500'den fazla rapor içermektedir. MESSO, Orta Doğu'da 6 ülkede 10 düşünce kuruluşu ve araştırma enstitüsünün raporlarını içermektedir. Konular; Arap-İsrail ilişkileri, Seçimler ve bölge genelindeki hükümet değişimleri, Eğitim, sağlık, göç, mülteci ve sığınma gibi sosyal konular, Savaşlar, antlaşmalar ve siyaset, Askeri, savunma ve güvenlik, Terörizm ve iç güvenlik meseleleri, Yasalar, bütçeler, ekonomik gelişmeler ve uluslararası anlaşmalar.
 15. dMags
  ​dMAgs, 280 dergi, 7300 sayıya multiplatform erişim imkanı sunmaktadır. dMags ve Informascope işbirliği ile Türkiye’nin En Büyük Dijital Dergi Mağazası’na ücretsiz deneme erişiminiz  7 Aralık 2017 tarihine kadar açılmış olup  deneme erişimine https://dmags.net/ adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Deneme erişimi IP bazlı olup kurumunuz adına belirtilen IP adreslerine tanımlanmıştır.
 16. E-Sınav

  e-YDS veritabanını yeni versiyonu olan "e-Sınav" hizmete girmiştir. Akademisyenler, üniversite personeli ve öğrencileri için 31 Aralık 217 tarihine kadar sınırsız deneme erişimi açılmıştır.

  Online Deneme Sınavları : YökDil – (e) YDS – TıpDil, Soru Türüne göre Mini Testler : Çözüm – Strateji ve Tavsiyeler,Sınav formatına uygun kaliteli sorular : Sınavlara göre ayrı ayrı içerik, Sınav Hazırlığına yönelik Eğitim İçeriği, Gramer, Kelime, Cümle ve Paragraf Çeviriler

 17. Rosetta Stone

  Dünyanın en çok tercih edilen online dil eğitim aracı Rosetta Stone, başarısı kanıtlı Dynamic Immersion yöntemi ile 22,000’den fazla okula, 12,000’in üzerinde kuruma 20 yılı aşkın süredir hizmet vermektedir. Ödül kazanmış etkileşimli yaklaşımı sayesinde dünyadaki milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir ve artık her yerden ve her zaman erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca, mobil uygulama ile de kullanılabilmektedir. Konuşma, yazma, okuma ve anlama yeteneklerini doğal bir şekilde öğreten Rosetta Stone ile ezber ve çeviri zorunluluğu ortadan kalmaktadır. Rosetta Stone veritabanını 31 Aralık 2017 tarihine kadar ücretsiz deneme erişiminize açılmıştır.

  Rosetta Stone’un içerdiği 30 dil:

    Afganca, Almanca. Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili, Yunanca.

 18. MEVBANK Mevzuat ve İçtihat Veritabanı
  ​Lebib Yalkın tarafından 65 yıllık tecrübe ve en son teknolojinin imkanlarıyla geliştirilen MEVBANK Veritabanı, mevzuat araştırmalar için en güncel İçtihat ve Mevzuat ile yorumlu uzman Makalelerini içerir. MEVBANK Resmi Gazete’de yayınlanan tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler, tüzükler, yönetmelikler, tebliğler 64 konu başlığı altında, emsal teşkil edecek içtihat, makaleler ve hukuk literatürü ile ilişkilendirilmiş olarak sunulmaktadır. Üniversiteler için özel hazırlanan Yükseköğretim Mevzuatı’na da veritabanından ulaşabilirsiniz. Mevbank Mevzuat ve İçtihat veritabanını 25 Ocak 2018 tarihine kadar deneme erişiminize açılmıştır.
  Erişim linki: http://www.lebibyalkin.com.tr/mevzuat/kurumsal-abone/antalya-bilim-uni