Deneme Veritabanları

 1. IGI Global yayinevi uygulamali teknoloji alaninda bilimin tum dallarini kapsayan 3400 guncel e-kitabi (2000-2017), 164 dergiyi deneme erisimine sunmaktadir. Ayrica Universite hocalarinin tum konularda yapmis olduklari 100'u askin bilimsel sunumu iceren Video koleksiyonu da erisime acilmistir. Konular Yazilim, İş ve iş idaresi, Bilgisayar, Mühendislik, Eğitim,   Çevre, Akilli Teknolojiler,  E-Devlet,  Bilgi Yonetimi ve Kütüphanecilik,   Medya ve İletişim, Genetik, Tıp ve sağlık koruma,   Güvenlik ve Adli Tıp, Etik, Hukuk, ve Sosyal Bilimler'dir.30 gün deneme erişimine açılmıştır.  http://www.igi-global.com/gateway/ adresinden erisebilirsiniz.
   
 2. Kanunum  
   
 3. Gale- Cengage LEraning Dijital Kolleksiyonları Deneme Erişiminize Açılmıştır.
  Dünya tarihinde son 400 yılı kapsayan süreç içinde tarih, politika, sanat, edebiyat, müzik, coğrafya ve daha birçok sosyal bilimler alanlarında başta British Library olmak üzere dünyanın en prestijli müze ve kütüphanelerinin koleksiyonlarını sizlere sunmaktadır.

  Kullanıcı Klavuzu : https://www.youtube.com/watch?v=OangGE_MFWE

                                   https://www.youtube.com/watch?v=gnH5vTlQgA0

  Deneme Erişimi Bitiş Süresi: 14/04/2017

  Gale, 40 yıldan fazla bir süredir dünyanın her tarafından en önemli ve ender kaynak koleksiyonları filme almayı ve dijitalleştirmeyi üstlenmiştir. Dünyanın en prestijli kurumları ve danışma kurulları ile ortaklaşa çalışılarak, bu paha biçilemez kaynakları araştırmacıların kolaylıkla erişebilecekleri bir platformda sunmaktadır. Dünyanın en değerli birincil kaynaklarına anında erişim sunar.

 4. Nineteenth Century Collections Online – British Politics And Society
  NCCO, “uzun 19.yy’a” dair çok sayıda birincil kaynağı geniş bir yelpazede sunan, tamamen aranabilir içerik sağlayan ve şimdiye kadar en iddialı bilimsel dijitalleştirme ve yayın programıdır. 19.yy İngiliz iç ve dış siyasetini, halk hareketleri, aile, eğitim vb. konularda Oxford Üniversitesi, İngiliz Ulusal Kütüphanesi, Kew dahil çeşitli kurumlardan derlenen bir koleksiyondur.

  1,7 milyon sayfa dergi, kitap, el yazması, broşür ve rapor.

   
 5. Chatham House (1920-2010)
  Royal Institute of International Affairs`ın 1966 sonrası ses kayıtları dahil olmak üzere 1920 den 2010 yılına kadar yayınlanmış olan kitapları, raporları, konuşmaları ve analizleri sunar. Diplomasi ve uluslararası ilişkiler uzmanları için vazgeçilmez bir kaynaktır.

   
 6. Archives Unbound- Türkiye Ve Ortadoğu Koleksiyonları
  Tarihin en önemli anlarını belgelendiren mikrofilm koleksiyonlarının dijitalleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Her biri 5.000 ile 200.000  arasında sayfadan oluşan bu özel koleksiyonlar; büyük Gale dijital koleksiyonlarının tamamlayıcı bir unsuru olarak, araştırmacılara birincil kaynak olarak sunulmaktadır. Osmanlı İmparatorluğu`nun son dönemlerini ve genç Türkiye’ye ait İngiliz ve Amerikalı diplomatların raporlarından oluşan bir koleksiyondur. Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Anadolu coğrafyasının son 200 yılına ışık tutan benzersiz bir arşiv koleksiyonudur.

   
 7. Associated Press Online Koleksiyonu
  Associated Press online koleksiyonu; üyelerine, uluslararası abone ve ticari müşterilere haber akışı sağlayan, en büyük ve en güvenilir bağımsız haber toplama kaynaklarından biridir. AP, ne özel sektör ne de hükümet tarafından finanse edilmektedir. Amerikan gazetesi ve yayın üyelerinin tasarrufunda olan kar amacı gütmeyen haber toplama kaynağı olmasının yanında objektif ve yüksek standartlarda doğru bir gazetecilik hassasiyetiyle hareket etmektedir. Bu sayede 20.yy ait en onemli haber kaynaklarindan bir tanesidir.